Zásady naší chovatelské stanice/Principles of our kennel

 Pro chov využíváme jen zdravé psy!/We use only healthy dogs for breeding!

Nikdy bychom nechovali na bázlivém nebo agresivním jedinci./We would never use a shy or an aggressive dog for breeding.

....celý článek

Proč štěně s PP

Pokud váháte nad tím, zda si pořídit štěňátko s průkazem původu či nikoliv, přečtěte si následující řádky.

Při nákupu štěněte bez průkazu původu sice ušetříte nemalou částku, ale nemáte jistotu, že si opravdu kupujete PRT/JRT. Najdou se totiž " chovatelé" kteří vydávají jakéhokoliv voříška s převládající bílou barvou a temperamentnějším chováním za Russella nebo se může jednat o jedince, který pochází z neuchovněných rodičů, což většinou znamená, že jeden nebo oba z rodičů vykazují závažné exteriérové, nebo povahové vady či trpí dědičnými chorobami.

....celý článek

Historie plemene

Parson Jack Russell teriér doslova znamená teriér faráře Jacka Russella,který v 19. století v anglickém Devonshiru vyšlechtil jednoho z nejlepších teriérů pro hon lišek. John Russell nebyl žádný estét, kterému by šlo o vnější stránku věci:,,Krásný je takový pes, který krásně pracuje!" 

....celý článek

Několik rad

Život s Russellem přináší mnoho radostí, ale také "starostí".

....celý článek

Povaha

Správný Russell teriér vstává s kuropěním a nezastaví se prakticky po celý den. Zjišťuje, co je kde nového, běhá za vším, co se kde pohne, hrabe, honí slepice, měří své síly s ostatními, občas vyzkouší odolnost nějakého předmětu vlastními zuby - pokud mu nedáte příležitost zabavit se jinak. Je to totiž pes, kterému není nic tak proti mysli jako nuda.

....celý článek